Прогнозування продуктивності відкладів через петрографічний експрес-аналіз характеру флюїдів, які насичують породи / Прогнозирование продуктивности отложений методом петрографического экспресс-анализа характера флюидов

Автор(ы):Бобровник М.Д., Иванишин В.А.
Издание:Чернигов, 2017 г., 93 стр., УДК: 528
Язык(и)Украинский
Прогнозування продуктивності відкладів через петрографічний експрес-аналіз характеру флюїдів, які насичують породи / Прогнозирование продуктивности отложений методом петрографического экспресс-анализа характера флюидов

В монографії містяться рекомендації для прогнозування продуктивності відкладів через петрографічний експрес-аналіз характеру флюїдів, які насичують породи.

До з'яви цих рекомендацій вибір об'єктів для випробування в свердловинах відбувався переважно на підставі висновків про продуктивність відкладів за результатами геофізичних досліджень свердловин. При цьому часто водоносні горизонти оцінювалися як продуктивні, пропускалися продуктивні карбонатні горизонти, частина пластів оцінювалася як з нез'ясованою нафтогазонасиченістю, а незначна частина об'єктів характеризувалася як продуктивні і рекомендувалася до випробування.

Вивчаючи керн для встановлення продуктивності відкладів за запропонованою методикою рекомендується досліджувати в шліфах всі літологічні різновиди порід, які складають розріз. Причому шліфи можуть мати великий термін зберігання.

При спостереженні за характером зміни бітумів в породі бралися такі ознаки: колір бітумів адсорбованих основною масою породи; колір бітумів, які заповнюють мікротріщини і мікропори; міра заміщення піритом залишкового бітуму.

На підставі цих ознак виділено чотири стадії перетворення бітумінозної речовини: міграційноздатний, збагачений легкими компонентами бітум (нафта) бежево-жовтого кольору, частково збіднений міграійноздатними легкими компонентами бітум яснобурого кольору; змінений, неміграційноздатний, бурого кольору бітум; залишковий, чорного кольору бітум.

Наявність міграційноздатних бітумів в породі – показник продуктивності дослідженої частини розрізу. Неміграційноздатні бітуми або повна відсутність їх свідчить про те, що об'єкт «сухий». Чорні залишкові бітуми, часто піритизовані, в асоціації з гідроокислами заліза характерні для водоносної частини розрізу.

За результатами вивчення шліфів із зразків порід Карпатської нафтогазоносної провінції і Дніпровсько-Донецької западини (ДДЗ) встановлено прямий статистичний зв'язок між продуктивністю відкладів, мірою перетворення бітумінозної речовини в породі і мірою насиченості нею порід.


ТематикаГорючие полезные ископаемые
Скачать
Внимание! Если Вы хотите поделиться с кем-то материалом c этой страницы, используйте вот эту ссылку:
http://local.www.geokniga.org/books/20842
Прямые ссылки на файлы работать не будут!
1875.88